Pismo społeczno-historyczne Glaukopis jest kwartalnikiem naukowym, który ukazuje się od 2003 r. Na naszych łamach poruszamy tematy związane z historią, naukami politycznymi i szeroko rozumianą kulturą. W sposób szczególny interesują nas nieznane aspekty historii Polski i świata. Odrzucając polityczną poprawność, prezentujemy tematy dotąd niezbadane i nierzadko kontrowersyjne. Wolni od pseudointelektualnej mody, dążymy do odkrywania Prawdy o naszej przeszłości i teraźniejszości. Jednym z naszych podstawowych celów jest również prezentacja i popularyzacja wyników badań młodych naukowców, którzy mają możliwość zadebiutować na naszych łamach.

Glaukopis można nabyć w salonach Empik oraz bezpośrednio w redakcji.

Decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Glaukopis został wpisany na listę punktowanych czasopism naukowych. Liczba punktów za publikację w Glaukopisie wynosi cztery.

ISSN  1730-3419

© Copyright by pismo społeczno-historyczne Glaukopis. Zakaz kopiowania i reprodukowania w jakiejkolwiek formie: pisemnej, książkowej, prasowej, fonograficznej, elektronicznej oraz innych. Przedruk fragmentów lub jakiejkolwiek inne wykorzystanie materiałów tylko za zgodą redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w publikowanych artykułach.

 

 

Początek strony